Nerden nereye; İnternet Cafeler - Gamer Oyuncu Koltukları

Nerden nereye; İnternet Cafeler

nerden_nereye_internet_cafeler

Doksanlı yıllarda hayatımıza giren internet, başlarda insanlara uzak bir kavramdı. Evinde bilgisayarı olanlar zengin aile sınıfında yer alıyordu. Sonraları doksanlı yılların sonuna doğru internet cafeler mantar gibi türemeye başladı. Artık herkes internet olayına alışmaya başlamıştı. Başlarda ICQ, mIRC gibi sohbet siteleri ön plandaydı. Yaşı büyük olanlar mIRC, MSN takılırken, belli bir yaş grubuda oyun oynuyordu. Kahvehanelerde zaman geçiren genç nesil, artık internet cafelere gidiyor Half-Life oynuyordu.

Uzak şehirlerde ve hatta yurt dışında olan sevdiklerimizle MSN’den görüntülü konuşuyor yazışıyorduk. Bu süreç içerisinde bilgisayar kursları artık rağbet görmemeye başladı. Çünkü internet kafeler her konuda yardımcı oluyordu. Müşteri memnuniyeti denen olay, internet cafecilerin daha ilgili ve itinalı olmasını sağlıyordu. Fakat zamanla bu teknoloji pahalanmaya başladı.

Elimizin altında kendimize ait olanları geliştirebilmek kalitesini arttırabilmek için ciddi paralar harcamak gerekiyordu. Gelişen oyun grafikleri ve kaliteleri, sürekli yeniliklere açık olduğu için daha çok para harcamamıza sebep oluyordu. Tamda bu zamanda yine internet kafeler devreye girdi. Evimizde bilgisayar olsada internet kafelerdeki internet hızı, bilgisayar kalitesi ve oturduğumuz oyuncu koltuklarının rahatlılığı ve ödenebilir saat ücretleri bizleri tekrardan internet cafelere yöneltti. Neredeyse bir araba parası olan bilgisayar ve koltuk dahil tüm ekipmanlara cüzi paralarla ulaşma imkanına sahip olduk.

İnternet in hayatımıza girmesiyle beraber asosyalleşen hayatımız sokakların doksanlı yıllardaki gibi oynanabilir pozisyonda olmaması gençlerin arkadaş edinmesi konusunda sıkıntı yaratıyordu. İnternet cafeler çocukların ve gençlerin uğrak noktası olarak, birbirleriyle sosyalleşmesine, oynadıkları oyunla takım ruhu edinmesine yardımcı oluyor. Çocukların ve gençlerin uğrak noktası olan bu internet cafelerin daha çok müşteri çekebilmek için ister istemez kendilerini daha güvenli, kaliteli, kötü alışkanlıklardan uzak duracakları mekan haline gelmeleri spontane bir şekilde gelişti.

Gamer® Koltuk Serileri